Başkandan Mesaj

Başkandan Mesaj

 
1972 yılında meslek hayatıma başladım. Çıraklık, kalfalık ve ustalık aşamalarında geçtim. 80'li yıllara kadar enjeksiyon makineleri imalatında bulundum. 

Bu yıllar içerisinde enjeksiyon makinelerinde yoğun imalatlar oluşmaya başlamıştı. Ben de bir sektör arayışına girdim ve aerosol sektöründeki boşluğu fark ettim. Bu sektöre bir dostumuz, değer verdiğimiz bir büyüğümüz ile başladık. 

1998 yılına kadar manuel ve otomatik makineler yaptık. 1998 yılından itibaren çekirdek bir kadro ile beraber Enes Makina'yı kurdum. Amacım sektöre daha hızlı, gelişmiş ve teknolojik makineler yapmaktı. 

Şu an o hedefimize de ulaştığımıza inanıyorum. Buna verebileceğim en güzel örnek 2000'li yıllarda kendimizi sürekli geliştimek suretiyle poliüretan köpük makinesini imal etmemizdir. 

2006 yılında şu anda bulunduğumuz fabrikamıza yerleştik. Yaklaşık 1500 metrekare alanda 3 katlı bir binada 20 kişilik idari ve teknik kadromuzla beraber sektöre hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu aşamada yapmış olduğumuz makinalar; otomatik, full otomatik, double index ve rotary makinelerdir. 

Yaklaşık 35-40 ülkede şu anda makinelerimiz çalışmaktadır. Hedefimiz; sürekli olarak en iyisini yapmak teknolojiye uygun olarak yolumuza devam etmektir."

Kudret Tuncel
Yönetim Kurulu Başkanı